IN DATA DE 09.02.2015 , REPREZENTANTII U.N.S.P.L.R ( SINDICATELE POLITISTILOR LOCALI DIN BUCURESTI  SECTOR 2 ,SECTOR 5,  TARGU MURES , BISTRITA , GALATI ,BOTOSANI,PLOIESTI,  DROBETA TURNU SEVERIN , DEVA),  IMPREUNA CU SINDICATELE POLITISTILOR LOCALI DIN CRAIOVA, TARGOVISTE, TARGU JIU, SLATINA, VALCEA , SATU MARE CLUJ NAPOCA SI ZALAU VOR DEPUNDE  LA M..D..R.A.P UN PROIECT DE HOTARARE DE GUVERN REFERITOR LA METODOLOGIA PRIVIND ACORDAREA NORMEI DE HARNA POLITISTILOR LOCALI DIN ROMANIA.
                                                                                           PRESEDINTE UNSPLR
                                                                                                 NAIE NICU