Solicitare retragere proiect hotărâre reorganizare Poliția Locală Tg. Jiu

Federația Columna, Uniunea Sindicatelor Polițiștilor Locali din România și Sindicatul Polițiștilor Locali Gorj în numele membrilor din cadrul Poliției Locale Tg Jiu, cer Primarului Mun. Marcel Romanescu și consilierilor locali, retragerea de pe ordinea de zi, a viitoarei ședințe din februarie a Consiliului Local a Mun. Târgu Jiu, a proiectului de hotărâre privind reorganizarea Poliției Locale Tg Jiu, întrucât introducerea acestuia și posibila adoptare se face cu încălcarea cadrului legislativ în vigoare și fără consultarea obligatorie prealabilă a organizațiilor sindicale!

Solicitare retragere proiect hotărâre reorganizare Poliția Locală Brașov

Federația COLUMNA, Uniunea Sindicatelor Polițiștilor Locali din România și Sindicatul Ordine și Siguranță din cadrul Poliției Locale Brașov reprezentativ la nivelul acesteia, cer Primarului Mun. Allen Coliban și consilierilor locali, retragerea de pe ordinea de zi a viitoarei ședințe de Consiliu Local a Mun. Brașov din 27 ianuarie, a proiectului de hotărâre privind reorganizarea Poliției Locale Brașov întrucât introducerea acestuia și posibila adoptare se face cu încălcarea cadrului legislativ și fără consultarea prealabilă obligatorie a organizațiilor sindicale!